FC Türkgücü Basel

FC Türkgücü Basel, 1990 dan itibaren Kuzey Bati Isviçrede faaliyet gösteren ve 9 takimdan olusan bir Türk Futbol Kulübüdür. Kulübümüz yaklasik 150 sporcusuyla haftalik antramanlarin yani sira Isviçre Futbol federasyonuna bagli lig maratonu ve çesitli turnuvalarda yer almaktadir. 

Günümüz anlayisina göre spor ilk basta çok önemli bir kitle egitim vasitasidir. Bizimde amacimiz milyonlari pesinden sürükleyen Futbolla Çocuklarimizi ve Gençlerimizi spora yönlendirip Türk kültürü ve Ahlaki ile yetismis, yasadiklari topluma entegre olmus bireyler kazandirmaktir.

Spor evrensel kültürün bir parçasi olup dünyada dili, irki, dini farkli insanlari birlestiren önemli bir vasita oldugu gibi Ahlak egitimi ile etle tirnak gibidir. Ahlak egitimi ile spor egitiminden beklenen sonuç kuvvetli bir kisilik yapisidir. Bireysel anlamda spor, kisinin egemenlik ve olanaklarini degerlendirme duygularini geliitirir. Dolayisi ile kisi ve uluslarin egitimini tamamlar.

Spor uluslararasi platformada savaslarin en asilidir. Çünkü o barisin savasidir. Sportif karsilasmalar mertçe, hilesiz, dostça ve kisacasi sportmencedir. Böyle bir sportmenlik için insan dogustan sporcu olamaz, o unvani hak etmesi, kazanmasi lâzimdir. Bu manada kulübümüzün mevcudiyetini korumasi ve gelistirilebilmesi için bizleri yalniz birakmayacaginizi ümit ediyor, sizleride yanimizda görmekten mutluluk ve gurur duyacagimizi belirtmek istiyoruz.

Saygilarimizlan
FC Türkgücü Basel

Kontakt

FC Türkgücü Basel
Postfach 564
4016 Basel

Postkonto: 40-34433-3

Webmaster: erhan.guenan@gmail.com